World Council of Churches

A worldwide fellowship of churches seeking unity, a common witness and Christian service

You are here: Home / Press centre / News in other languages / Hebrew

Hebrew

News from the World Council of Churches in Hebrew

ארוחת ליל שבת ׳עוזרת לשפוך אור הומאני על שני צידי הסיפור׳

ב-15 במרץ, קבוצת מלווים אקומנים של מועצת הכנסיות העולמית (WCC) הוזמנה לארוחת שבת בקהילת כל הנשמה בירושלים.

׳לא עמוד בספר׳ – מלווים מאזינים לעדויות של פלסטינים מהכפר מעלול

מעלול, כפר פלסטיני שנהרס במלחמת מדינות ערב-ישראל, 1948, ראה ביקור של מלווים אקומנים באמצע מרץ.

הבהרות של ארגון הכנסיות העולמי (WCC) בתגובה להאשמות מתמשכות של ״NGO Monitor ״ בדבר אנטישמיות

העובדה שמועצת הכנסיות העולמית (WCC) מגנה אנטישמיות היא דבר ברור ומוחלט. עמדת ה-WCC היא שאנטישמיות נמצאת בסתירה לאמונה ולמנהגים נוצריים, וכחטא נגד אלוהים והאנושות. שבנו וחזרנו על גינוי זה בעת האחרונה כתגובה למתקפה הטראגית שהתרחשה בבית הכנסת ׳קהילת עץ החיים – אור שמחה (Tree of Life) בפיטסבורג ב-27 באוקטובר, 2018, והתייחסנו למתקפה כ״הפרה מזעזעת של האנושות שכולנו שותפים לה.

מועצת הכנסיות העולמית (WCC) מגיבה לדיווח כוזב של מפקח אירגון לא ממשלתי והביקורת כלפי EAPPI

מועצת הכנסיות העולמית (WCC) פרסמה מכתב פתוח בכלי התקשורת בתגובה לדיווח חדש אשר פורסם על ידי מפקח אירגון לא ממשלתי המבקר את תכנית הליווי האקומנית בפלסטין ובישראל (EAPPI).

בית המשפט מורה על ביטול החרם הישראלי נגד מזכ״לית מועצת הכנסיות העולמית

בית הדין לעררים בירושלים ביטל ב-17 באוקטובר את ההחלטה שהתקבלה ע״י המדינה לאסור את כניסתה של ד״ר איזבל אפאוו פירי, סגנית המזכיר הכללי של מועצת הכנסיות העולמית (WCC).

חיי בוקר וחוסן נפשי תחת כיבוש – המלווים האקומניים עדים במעברי הגבול בירושלים ובגדה המערבית

בשעה 4.45 לפנות בוקר מעבר הגבול בקלנדיה כבר הומה אדם, כאשר אלפי פלסטינים מנסים להיכנס לירושלים בכל יום ויום.

עניין בוקר מוקדם: חברי תוכנית הליווי האקומנית מלווים רועי צאן בדואים בעמק הירדן

"10 דקות זה החוק, לכן אתה מקים מהומה רבה בחדר שלך ב-5.50 אם המלווה האקומני האחר עדיין לא התעורר." רעיית צאן היא עניין של בוקר מוקדם ולמלווים הבינלאומיים, חברי תוכנית הליווי האקומנית בפלסטין ובישראל של מועצת הכנסיות העולמית (EAPPI-WCC) יש תפקיד ייחודי, כאשר הם מציעים נוכחות מגנה לקהלות הפלסטיניות בגדה המערבית.

מלווים אקומניים מספקים נוכחות מגנה, ביום ובליל, כאשר חאן אל אחמר עומד בפני איום ההריסה

התאריך המתוכנן להריסתו של חאן אל אחמר היה ה-1 באוקטובר. למרות שהקהילה הבדואית עדיין עומדת, ההרגשה היא שהבולדוזרים יכולים להופיע בכל זמן.

מועצת הכנסיות העולמית (WCC) וכנסיות מקומיות מביעות דאגה רבה לגבי חוק הלאום.

ראשי הכנסיות בישראל ובשטחים הגיבו בתדהמה ובדאגה לאימוץ חוק היסוד החדש של כנסת ישראל מה-19 ביולי, 2018: ישראל כמדינתם הלאומית של היהודים, המציין כי "הזכות ליישום הגדרה עצמית לאומית במדינת ישראל ייחודית ליהודים."

קורסי קיץ בין דתיים מקרבים את הסטודנטים הנוצריים, היהודיים והמוסלמים

השבוע, המכון האקומני בוסי בשווייץ השייך למועצת הכנסיות העולמית מהדהד עם שיתוף רוחני, מחקר ודיאלוג המחברים ביחד נקודות ראות מן הנצרות, היהדות והאיסלם בעוד הסטודנטים עובדים על מנת להשלים את הלימודים עבור תעודה ללימודים מתקדמים (CAS) בלימודים בין דתיים.

התערוכה "פניה של התקווה" נפתחת בבריטניה

התערוכה "12 פניה של התקווה" נפתחה בנוטינגהאם שבבריטניה ב-6 ביולי בד בבד עם הכנס המרכזי של הכנסייה הרפורמית המאוחדת (URC). מועצת הכנסיות העולמית (WCC) החלה את הקמפיין "12 פני התקווה" התרים אחר #JusticeAndPeace ("צדק ושלום") בשנה שעברה לציון 50 שנה לכיבוש הישראלי של פלשתין.

ה-WCC קוראת לשלום צודק ולסיום הפטירה מעונש בארץ הקודש

המזכיר הכללי של מועצת הכנסיות העולמית (WCC), הכומר דר. אולב פיסק טבית גינה את השימוש באלימות יתר על ידי הכוחות הישראלים נגד אזרחים המפגינים בעזה במהלך השבוע שעבר כאשר רבים מהם איבדו את חייהם או את יקריהם, והוא מודאג במיוחד מן העובדה שישנם נוצרים המהללים את מעבר השגרירות האמריקאית לירושלים כמתנת האל, למרות הטבע המשבש והפרובוקטיבי של מהלך זה.

מועצת הכנסיות העולמית (WCC) מביעה דאגה עמוקה בנוגע להכרה של ארה"ב בירושלים כבירת ישראל

בהצהרה שפרסם המזכיר הכללי של מועצת הכנסיות העולמית (WCC), הכומר ד"ר אולב פיקס טוויט, הוא הביע דאגה עמוקה בנוגע להכרזה של הנשיא טראמפ בנוגע לכך שארצות הברית תכיר בירושלים כבירת ישראל.

הועד המנהל של ה-WCC משחרר הצהרה על ירושלים והסטטוס קוו

בעת פגישה בעמאן, ירדן בין התאריכים 17-23 בנובמבר 2017, הועד המנהל של מועצת הכנסיות העולמית שיחרר הצהרה בה הוא מביע את דאגתו בנוגע לדרכים בהן אירגוני כנסיה ונכסים בירושלים מאוימים כתוצאה מחוזים בעלי חוקיות במחלוקת, מאמצים של קבוצות מתיישבים קיצוניות ומדינויות של ממשלת ישראל.

מועצת הכנסיות העולמית WCC מפצירה באיחוד האירופאי להביא התנגדות להצעת החוק "ירושלים רבתי"

במכתב שהוגש ב-26 באוקטובר לאיחוד האירופי, מזכ"ל מועצת הכנסיות העולמית (WCC), הכומר ד"ר אולף פיקסה טווייט, הביע דאגה עמוקה מהצעת החוק "ירושלים רבתי" שלפיה הכנסת עשויה לחבל בפתרון שתי המדינות.

עיקרי שבוע השלום העולמי "תרבות של אהבה וחוסן נפשי"

מז'נבה עד בית לחם וברחבי העולם, שבוע השלום העולמי של מועצת הכנסיות העולמית (WCC) בישראל ובפלסטין עודד אנשים להתאסף כדי להתפלל, לחשוב ולפעול בשבוע שעבר. בין אירועי הזיכרון, התאספה קבוצה ב-22 בספטמבר בוויא'ם: המרכז לשינוי הסכסוך הפלסטיני בבית לחם לתפילה למען השלום.

תערוכה לתקווה עבור ארץ הקודש נפתחת בז'נבה

ביום שני, ה-18 בספטמבר 2017 בשעה 10:30, תפתח תערוכה לתקווה עבור צדק ושלום במרכז האקומני בז'נבה כחלק מאסיפה אקומנית של 45 נציגים מרחבי העולם.

מוסלמים ונוצרים מתפללים יחד למען שלום צודק במסגד אל-אקצה

מוסלמים ונוצרים נאספו במסגד אל-אקצה בירושלים ב-27 ביולי. כתף אל כתף למען שלום צודק בארץ הקודש. לאחר קרוב לשבועיים של מתיחות, אלימות ומקרי הרג בירושלים. המפגשים בין ראשי הכנסיות וההנהגה האיסלאמית בתוך מתחם המקדש זכו לתרועות מצד הקהילה גם לאחר שגז מדמיע נורה וקולות של פיצוץ נשמעו מעת לעת. מעברו של פטריארך הכנסייה לשעבר מישל סבא, שהיה אמור לעמוד בראש המשלחת הנוצרית, נשלל בשער האריות, ובמקום זאת הוא שלח את המסר שלו.

המועצה העולמית של הכנסיות חוזרת על בקשתה לקייםדו-שיח על מנת להגיע לפשרה ושהמקומות הקדושים יישארו פתוחים ונגישים לתפילה לכל דכפין

המועצה העולמית של הכנסיות קוראת לכל יושבי תבל להתכנס מחר לתפילה למען שלום צודק בארץ הקודש, ושכל המחיצות המונעות גישה חופשית למקומות תפילה יוסרו.

ארגון הכנסיות העולמי מצטרף לבקשת הכנסייה של ירושלים לאפשר המשך גישה חופשית לתפילה במקומות הקדושים

في سبيل تحقيق السلام، دعا بطاركة الكنائس المحلية وقادتها في القدس إلى الحفاظ على الوضع التاريخي القائم الذي يسمح بالدخول إلى المسجد الأقصى وساحته، فضلاً عن المواقع المقدسة الأخرى في المدينة.

Related Content:  WCC joins Jerusalem church leaders' plea for continuous free access to worship at Holy Sites